
Hoe is het om onderdeel te zijn van Team Impazz? In de rubriek ‘5 vragen aan’ stellen we onze collega’s 5 vragen over hun functie, projecten en uitdagingen. In deze editie aan het woord: Pim Westdijk (37).
“Ik ben vanuit de rol van werkvoorbereider aan het doorgroeien naar de rol van Maintenance Engineer. Daarom houd ik me in de praktijk zowel bezig met de uitvoering van onderhoudsplannen als het ontwerpen van onderhoud binnen TD’s.
Voordat ik bij Impazz aan de slag ging, heb ik 6 jaar als werkvoorbereider gewerkt bij een papierfabriek. Daarvoor was ik werkzaam als monteur de technische dienst bij Defensie. Hier groeide ik door naar de functie werkvoorbereider, een rol die goed bij me paste. De zienswijze die ik toen ontwikkelde, kan ik nu bij Impazz in de praktijk brengen.”
“Het is ontzettend leuk om te ervaren dat je enorm veel contacten opdoet. De technische wereld lijkt groot, maar het is soms ook een klein wereldje. Overal waar je binnenkomt, heb je herkenningspunten. En toch is het ook overal ook weer nieuw.
Ik vind het interessant om continu bezig te zijn met het op de rit krijgen van diverse processen binnen een TD. Hoe kunnen we het onderhoud naar een hoger level tillen? Welke werkwijze passen we toe? Maar ook: hoe gaan we optimalisatiekansen ook echt in de praktijk realiseren?”
‘De teamgedachte leeft erg binnen Impazz. De onderlinge betrokkenheid is groot.’
Pim Westdijk

“Ik werk momenteel aan 2 projecten. Bij een foodbedrijf ben ik als werkvoorbereider actief in samenwerking met de 2 werkvoorbereiders van de organisatie. Hier is het doel het (gepland) onderhoud op de rit te krijgen en houden en om inspecties uit te voeren.
Daarnaast heb ik een opdracht waar ik onderhoudsplannen en onderhoudsprocessen inricht. In die functie pak ik de rol van Maintenance Engineer op me. Je kunt dan echt kijken waar je waarde kunt toevoegen. Die combinatie maakt mijn werk bij Impazz heel divers.”
“In mijn dagelijkse praktijk maak ik veel gebruik van de 4M-methode. In die methode draait het om Mens, Materiaal, Methode en Middelen. Door in het gepland onderhoud die 4 aspecten in het oog te houden, zorgen we ervoor dat alles op orde is.
Een andere nieuwe tool die ik begin toe te passen – en in de praktijk ook meer wil en ga toepassen – is ChatGPT. AI wordt steeds relevanter en helpt om processen te verbeteren. Een mooie ontwikkeling binnen ons vakgebied.”
“Bij Impazz besteden we veel aandacht aan de menselijke kant van ons vak. Zo zijn we actief bezig geweest met de DISC-methode. Dat was nieuw voor me en het speelt bewust en onbewust een grote rol binnen wat ik doe. Hoe ben jij als persoon? Door vanuit de DISC-methodiek te kijken naar mensen, kun je ze sneller doorgronden.
Dat resulteert erin dat je makkelijker met anderen kunt omgaan en aan de andere kant word je zelf ook sneller geaccepteerd. Dit is een flinke toegevoegde waarde voor het werken binnen teams. De teamgedachte leeft bovendien erg binnen Impazz. De onderlinge betrokkenheid is groot en dat werkt heel fijn.”
